علم‌الهدی:رهبرانقلاب با عفو عمومی، فریب‌خوردگان را در آغوش گرفتند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:رهبر فرزانه انقلاب همان کسی بود که به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، این نوجوانان فریب‌خورده را در آغوش گرفت.

به گزارش پارس پرس به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان خوی و ملت آسیب‌دیده ترکیه و سوریه اظهارداشت:فردا مصادف با ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلابی است که دین را بر همه معادلات عالم حاکم کرد و دنیای بی‌دین را از گرفتاری طاغوت و مظالم آن نجات داد. با این حال، حقیقت آن است که کام همه ما به مصائب زلزله در خوی تلخ است و علاوه بر هم‌وطنان زلزله‌زده‌ در آذربایجان غربی، ملت‌های مسلمان ترکیه و سوریه هم گرفتار بحران زلزله شدند که قلب همه انسان‌ها را به درد آورد.

وی افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۴۴ سال می‌گذرد و این یعنی بدنه اصلی و فعال جامعه که امروزه زنان و مردان حدود ۴۰ ساله هستند، در واقع کسانی هستند که انقلاب را ندیده‌اند و در این شرایط، شناخت انقلاب برای همه ضروری است تا بدانند که در این انقلاب بر مردم ما چه گذشت.

امام جمعه مشهد تصریح کرد:آنچه رسانه‌ها می‌گویند، فقط این است که ملت ما گرفتار یک نظام طاغوتی و اجنبی‌پرست بود که بعد‌ها به خواست مردم، این نظام برهم خورد، یک قدرت رفت، یک قدرت آمد و یک نظام اسلامی در این کشور حاکم شد. آن‌هایی هم که در این نظام به دنیا آمدند، شاید فقط همین را ببینند، اما حقیقت این است که اسقاط نظام ستم‌شاهی و برپایی نظام اسلامی فقط یک اثر از آثار انقلاب اسلامی بود.

دشمن به واسطه دینداری ملت ایران به جنگ شناختی روی آورد

وی افزود:در دنیایی زندگی می‌کردیم که جهان به دو بلوک شرق و غرب تقسیم می‌شد؛ در بلوک شرق، کمونیست‌ها و سوسیالیست‌ها، دین را افیون توده‌ها می‌دانستند و در بلوک غرب هم لیبرالیست‌ها معتقد بودند که باید دین از تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مردم براندازی شود تا توسعه صورت بگیرد. به‌عبارت‌دیگر، جهان در یک عرصه ضددین به سر می‌برد و در این شرایط بود که ملت ایران، دین را از دل کتاب و سنت بیرون آوردند و بر معادلات بین‌المللی حاکم کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد:انقلابی که مردم بر این کشور مسلط کردند تا به سلطه بیگانگان و اجانب ضددین پایان دهد، انقلاب اسلامی بود، امام (ره) می‌فرمودند که «این رفراندوم یک رفراندوم اسلامی بود، نه یک رفراندوم سیاسی. مردم برای اسلام خون می‌دهند نه برای سیاست. برای سیاست اسلامی. ملت ما به‌واسطه اتکا به اسلام، این نهضت را پیش برد. پیروزی ما دنبال این بود که همه اسلامی بودید، همه توجه به دیانت داشتید». این حقیقت نهضت مردم ما بود. «الله‌اکبر» همان بانگ آزادی بود که از خاوران برخاست تا در برابر اسارت مدرنیته از باختران، قد علم کند و بشریت را از یوغ ماده‌پرستی و شهوات نجات دهد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این ظلم در حق انقلاب اسلامی است که آن را محدود به یک تغییر نظام ساده در درون یک کشور بدانیم. امروز ۲۱ بهمن است؛ همان روزی که آمریکایی‌ها به فرماندهی هایزر تصمیم به قتل‌عام مردم گرفتند و در این مسیر، سردمداران رژیم پهلوی هم با آنان همراه شدند تا ولو به قیمت قتل‌عام یکی دو میلیون نفر، رژیم بتواند بر باقیمانده جمعیت کشور مسلط بماند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در این شرایط، اقامه حکومت نظامی، راهبردی بود که نظام طاغوت به کمک آمریکایی‌ها قصد اجرای آن را داشت، اما به تدبیر امام (ره) و در برابر این توطئه، نه اینکه مردم در خانه‌ها باقی بمانند بلکه به خیابان‌ها ریختند و این عنایت خاص امام زمان (عج) بود که در دل و ذهن امام (ره) تصرف کرد و باعث شد تا فردای آن روز، با طلوع فجر انقلاب هم به پیروزی برسد.

وی تصریح کرد: در این شرایط، نوجوان عزیز ما که متولد اواخر دهه هشتاد و نود است، به‌سادگی فریب رسانه‌های معاند را می‌خورد، کوکتل مولوتوف می‌سازد و به جان سایرین می‌افتد تا مگر این نظام برود و نظام دیگری بیاید تا شکم‌ها پُرتر باشد. این جنایت بزرگ دشمن ماست که فرزند این خانواده را می‌دزدد و از او برای فروپاشی خانواده استفاده می‌کند. با این حال، رهبر فرزانه انقلاب همان کسی بود که به‌درستی توطئه دشمن را نقش بر آب کرد و با فرمان عفو عمومی، همه آنان را در آغوش گرفت.

علم‌الهدی بیان کرد:رهبر معظم انقلاب آنهایی که تخریب نکردند و کسی را در اغتشاشات نکشتند، خردمندانه عفو کردند و به دامن توحید و الله‌اکبر باز گرداندند.انقلاب مقدس اسلامی ماهیت قابل توجهی دارد که دقت در ماهیت آن برای نسل‌هایی که آن روزها را ندیده اند، بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تأکی کرد: این نوجوانان دستگیرشده همان کسانی بودند که حداقل جرم آن‌ها، توهین به مقام معظم رهبری در جریان اغتشاشات اخیر بود، اما عفو خردمندانه و حکیمانه رهبر عزیز ما، این نوجوانان را به دامن توحید و نهضت الله‌اکبر بازگرداند. شما برادران و خواهران هم شکرگزاری این نعمت بزرگ را با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهید داد، زیرا مردم ما همان کسانی بودند که الله‌اکبر را بر معادلات سیاسی جهان حاکم کردند، تکبیر گفتند و نجات پیدا کردند و بر همین اساس، نهضت راهپیمایی ۲۲ بهمن هم با حضور مرد و زن و کوچک و بزرگ ما، حماسه عظیمی برای احیای آن تاریخ‌سازی جاودان خواهد بود.

انتهای پیام/