عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه آجرنسوز قاینات آغاز شد

عملیات اجرایی طرح بزرگ احداث کارخانه آجر نسوز با سرمایه‌گذاری شرکت شستا در کارخانه سیمان قاینات با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

به گزارش پارس پرس، عملیات اجرایی طرح بزرگ احداث کارخانه آجر نسوز با سرمایه‌گذاری شرکت شستا در کارخانه سیمان قاینات شامگاه پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این کارخانه دو ساله به بهره‌برداری می‌رسد. ظرفیت تولید این کارخانه سالانه ۱۹ هزار تن آجرنسوز است. دوره برگشت سرمایه در این طرح که با حدود هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری احداث می‌شود، ۵ ساله است.

فرماندار شهرستان قاین در این مراسم با بیان اینکه هدف اصلی دولت سیزدهم بازسازی انقلابی است، گفت: آب، مسکن و اشتغال سه مؤلفه مهم قاین است.

محمدی با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته انتقال آب از دریای عمان شروع شده، گفت: در حوزه مسکن نیز تأمین زمین مسکن به صورت ویلایی در حال شکل‌گیری است.

وی با اشاره به اینکه بخش احیای کارخانه فولاد قاینات افتتاح شده و بخش فولادسازی در آینده انجام خواهد شد، گفت: پروژه آجر نسوز برای شهرستان قاینات ظرفیت ساز و ثروت آفرین است.

محمدی با اشاره به حدود ۶۰ هزارنفر بیمه شده تأمین اجتماعی در شهرستان قاین، گفت: ایجاد بیمارستان تأمین اجتماعی از مطالبات مردم است که امید می‌رود زودتر اجرایی شود.

کارخانه آجر نسوز شرکت سیمان قاین دو ساله به بهره برداری می رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: کار ساخت کارخانه آجر نسوز باید با قدرت و سرعت پیش برود تا شیرینی آن برای مردم بماند لذا امید است در بازه دوساله به بهره‌برداری برسد و فرصت‌های شغلی زیادی را ایجاد خواهد کرد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی افتتاح یا کلنگ‌زنی کردند که با طرح آجر نسوز ۶ هزار میلیارد تومان می‌رسد که این کم سابقه است که در استانی این حجم از طرح به بهره برداری برسد و یا عملیات عمرانی آن آغاز شود.

وی با بیان اینکه آغاز عملیات اجرایی کارخانه آجر نسوز تأمین نیازهای داخلی کشور و ایجاد اشتغال را فراهم می کند، گفت: مجموعه درمانگاهی تأمین اجتماعی قاین قول ما است و امروز چون زمینی که واگذار شده کارهای مطالعاتی انجام نشده که زمین پاسخگوی نیازهاست یا نه اما قطعاً بدانید این بیمارستان را به زودی شروع می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طرح فولاد قاینات و بازچرخانی آب‌های نامتعارف یک کارستان در استان است، افزود: امید است ساخت کارخانه آجرنسوز در توسعه متوازن و تولید اشتغال در منطقه مؤثر باشد.

مرتضوی گفت: کار ساخت کارخانه آجر نسوز باید با قدرت و سرعت پیش برود تا شیرینی آن برای مردم بماند و لذا امید است در بازه دوساله به بهره برداری برسد و فرصت های شغلی زیادی را ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/