پیش‌بینی حضور ۸ هزار نفری در جام بازی‌های الکترونیکی

نشست خبری مربوط به برگزاری بازی‌های الکترونیکی جایزه بزرگ تهران، صبح امروز سه شنبه 11بهمن ماه 1401 برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پارس پرس، نشست خبری مربوط به برگزاری بازی‌های الکترونیکی جایزه بزرگ تهران صبح امروز سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ با حضور رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران برگزار شد. حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران در این نشست گفت: علاوه بر کالبد شهر، روح و مردم شهر هم مهم هستند.

بخشی از این بر عهده سازمان ورزش است و این سازمان وظیفه دارد به مردم برای نشاط خدماتی ارائه کند. رویکرد ما خانواده محور و هویت بخشی به محلات است. کارهای ما در جهت ایجاد نشاط اجتماعی است. در جشنواره آرمان ۵۲ جشنواره و رویداد برای محلات تعیین شده و در ابعاد مختلف است که بخش ورزش آن در سازمان ورزش انجام می‌شود.

وی افزود: بخشی از ورزش‌ها، ورزش رایانه‌ای است و بیش از ۳۰ میلیون نفر درگیر آن هستند. این سونامی با گوشی‌های هوشمند ایجاد شد. قشر جوان و نوجوان درگیر این بازی‌ها هستند. جوایز قابل توجه توسط اسپانسرها اهدا خواهد شد. امیدوارم شرایط شاد و مفرح را برای جوانان داشته باشیم. وظیفه ما اشاعه فرهنگ ورزش و تفریحات سالم برای خانواده‌ها است و اگر ما در این باره برنامه داشته باشیم ، امنیت ذهنی و روانی بیشتر می‌شود. این مسابقات به حدی می‌تواند قابل توجه و بزرگ باشد که حتی می‌تواند یک کانال انتخابی برای حضور در تیم ملی بازی های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای باشد.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها متولی ورزش شهروندی هستند و برای خودشان اساسنامه دارند. البته برای برگزاری چنین رویدادهایی مجوزهای فنی از نهادهای مربوطه گرفته می‌شود. باید عنوان کنم که وظیفه ما برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نیست، بلکه می‌خواهیم فضایی را فراهم کنیم که ضمن حضور مردم، استعدادها نیز بروز کند و آنها تحت نظر فدراسیون‌ها و انجمن‌های مربوطه قرار بگیرند.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های مربوطه به بازی‌های نوستالژیک هم در این مسابقات هستند تا یادآوری خاطرات گذشته نیز زنده شود. برای برگزاری این بازی‌ها بیش از صد جلسه برگزار شده است و بخش‌ها و فدراسیون‌های مختلفی همکاری کرده‌اند که باید از آنها تشکر کنیم.

اوجاقی گفت: وظیفه اصلی سازمان ورزش دادن خدمات ورزشی به مردم با شعار «در دسترس بودن و ارزان بودن» است. تعرفه‌های ورزشی در سازمان ورزش بسیار پایین است. ما از طریق اماکن ورزشی خودمان شامل ۴۰۰ مکان و همچنین برگزاری رویدادها و جشنواره‌های مختلف به مردم خدمات می‌دهیم. خروجی کار ما ، یک خروجی فرهنگی است و قرار نیست صرفاً روی جسم افراد کار کنیم. ما اهداف بزرگی را از برگزاری چنین جشنواره‌ها و رویدادها دنبال می‌کنیم.

در ادامه نشست محمد مشهدی یاری دبیر اجرایی کمیته برگزاری جام بازی‌های الکترونیکی گفت: یک ماه پیش که برگزاری این بازی‌ها تصویب شد، کار برنامه‌ریزی استارت خورد و ما پنج رشته را انتخاب کردیم. خیلی دوست داشتم بازی‌های ایرانی را انتخاب کنیم، ولی شرایط فراهم نبود. سه بازی روی کنسول و دو بازی هم با موبایل خواهد بود. مسابقات در برج میلاد برگزار می‌شود و مسابقه نهایی و مراسم اختتامیه روز پنج اسفند در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: هدف ما این است که از یکسری از بازی‌ها بیشتر حمایت کنیم. پیش‌بینی ما حضور بیش از هشت هزار نفر است و این بزرگترین مسابقه الکترونیک ایران محسوب می‌شود. ما همچنین سعی می‌کنیم لیگ بازی‌های الکترونیک را در تهران راه‌اندازی کنیم تا سال بعد شرایط بهتری ایجاد شود. باید اشاره کنم که بازی‌ها روی ۶۰ کنسول برگزار می‌شود. رقم جوایز یک میلیارد تومان است که جایزه نفر اول صد میلیون و نفر اول بازی‌های موبایلی پنجاه میلیون خواهد بود. در مجموع نیز به ۱۱۵ نفر جوایزی تعلق می‌گیرد. باید عنوان کنم که فکر می‌کنم دو رشته از این پنج رشته در بازی‌های آسیایی خواهند بود.

همچنین محمود آزوش مسئول کمیته برگزاری مسابقات انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران تصریح کرد: این رویداد پس از چند سال برگزار می‌شود و خوشبختانه سازمان ورزش یکبار دیگر این اقدام را انجام داد. ما از بالاترین سطح داوران کشور دعوت کرده‌ایم و تقریبا همه آنهایی که مدرک بین‌المللی دارند، حضور خواهند داشت و همه قوانین جهانی به اجرا درخواهد آمد. سال آینده چند رویداد مهم در این حوزه برگزار می‌شود که مهمترین آن بازی‌های آسیایی هانگژو است و ورزش‌های الکترونیکی برای اولین بار در این رویداد بزرگ شرکت خواهند کرد و این تحول بزرگی است. همچنین سال آینده جام جهانی رومانی و مسابقات بین‌المللی در هند، سنگاپور و عربستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/