کارآموزیان: تجهیز به فناوری‌های نوین رسانه ای ضرورت دارد

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه خبرنگاران باید به فناوری های نوین رسانه مجهز شوند، گفت: عدم بروزرسانی و هم پوشانی با فناوری های نوین رسانه ای، موجب شکست می شود.

به گزارش پارس پرس، مرتضی کارآموزیان در نشست مجازی جهاد تبیین تحت عنوان “رسانه در مسیر تمدن نوین اسلامی” که با همت بسیج رسانه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: ماهیت غنی تمدن اسلامی مبتنی بر آموزه های دینی و اسلامی است که باید مورد توجه و تحلیل و بررسی خبرنگاران و اصحاب رسانه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمدن سازی اسلامی با ابزار رسانه تحقق می پذیرد، افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه با جهت دادن کنش و واکنش ها در تمدن‌سازی اسلامی نقش بسیار مهمی دارند.

کارآموزیان با بیان اینکه رسانه باید توحیدگرا و عدالت محور باشد، گفت: ارائه هنرمندانه و هوشمندانه مفاهیم و محتوا دامنه اثرگذاری رسانه را افزایش می دهد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری در باب رسانه و جایگاه آن د تمدن سازی اسلامی، بیان کرد: مقام معظم رهبری در سال های اخیر سخنان ارزشمندی در حوزه رسانه و اهمیت آن بیان کردند که نشان دهنده اثرگذاری رسانه در ابعاد مختلف است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها پرچمدار اصلی جهاد تبیین هستند، افزود: رسانه ماهیت و تعریف گسترده و عمومی دارد و در راستای تمدن سازی اسلامی باید پیشران باشد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور، قرآن را بزرگترین رسانه پیامبر اکرم و اسلام برشمرد و بیان کرد: قرآن، سیره پیامبر اکرم و ائمه اطهار علیه السلام رسانه مهم اسلام است.

کارآموزیان با بیان بیان اینکه رسانه ها پیامبران صداقت و حقیقت هستند، گفت: ابزار و طریقه رساندن پیام‌ها در راستای تمدن اسلامی تغییر کرده است؛ انقلاب اسلامی سنگ بنای شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.

وی با اشاره به تغییرات شگفت آور رسانه در ابعاد مختلف، افزود: مصرف و ذائقه رسانه‌ای مردم تغییر کرده و این مهم در فتنه اخیر کاملا مشهود بود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه خبرنگاران باید به فناوری‌های نوین رسانه مجهز شوند، گفت: عدم بروزرسانی و هم پوشانی با فناوری های نوین رسانه ای، موجب شکست می شود.

کارآموزیان با تاکید بر اینکه هماهنگ سازی های رسانه ای در کشور ضرورت دارد، تصریح کرد: در مقابل جبهه رسانه ای دشمن باید جبهه سازی صورت گیرد.
تشکیل جبهه واحد رسانه ای تراز انقلاب با مجهزشدن ابزارهای نوین و پیشرفته مورد تاکید است.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه رسانه ها باید لحن گفتمان را تعریف و تبیین کنند، گفت: اصل استفاده از هوش مصنوعی، دیجیتال سازی و هم گرایی و هماهنگ سازی، کوچک سازی و چابک سازی رسانه ها در تشکیل جبهه واحد رسانه اهمیت دارد.

کارآموزیان با بیان اینکه بسیاری از عملیات روانی دشمن علیه انقلاب اسلامی توسط فرد رسانه‌ها صورت می‌گیرد، اضافه کرد: فردرسانه‌ها امروز در عملیات‌های رسانه ای و جنگ روایت‌ها تعیین‌کننده هستند.

وی با تاکید بر مسلح شدن رسانه‌ها به فناوری‌های نوین، افزود: موفقیت در عملیات رسانه‌ای با مسلح شدن فناوری‌های نوین تحقق می‌پذیرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه نقطه کانونی حملات دشمن از فتنه ۸۸ تاکنون، رسانه بوده است، تصریح کرد: دشمن با تکنیک جنگ روایت‌ها از طریق فردرسانه‌ها آتش فتنه‌ها را شعله ور می‌کند.

کارآموزیان ادامه داد: روایت‌ها از نظر واقعه با هم تفاوت ندارند فقط انگاره‌ای که رسانه و خبرنگاران ارائه می‌دهند متفاوت است.

وی با اشاره به ویژگی‌های خبرنگاران بسیجی، افزود: استفاده از عنصر صداقت،اخلاق حرفه ای و تقید به منافع ملی وجه تمایز خبرنگاران داخلی و خارجی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه بیشترین بهره‌گیری دشمن از فتنه اخیر استفاده از فاشیسم رسانه‌ای بود، گفت: در حوادث و فتنه اخیر بیش از ۳۸ هزار خبر دروغ از رسانه معاند منتشر شد و بیشتر مردم این دروغ ها را باور کردند؛ فتنه اخیر اهمیت رسانه را برای مسئولان و مردم عیان کرد.

وی با تاکید بر اینکه از سفیدنمایی و سیاه نمایی‌ها در رسانه باید جلوگیری شود، افزود: دشمن با عرضه انگاره‌های غیر واقعی و دروغ دنبال نشان دادن راه بن بست و القای ناامیدی در جامعه اسلامی هستند.

کارآموزیان با بیان اینکه جهاد تبیین موثرترین راه برون رفت فاشیسم رسانه‌ای است، اضافه کرد: رسانه‌ها بعنوان متولیان اصلی جهاد تبیین وظیفه سنگینی در قبال جنگ روایت‌ها دارند.

وی ادامه داد؛ در کنار پرداختن به مشکلات و چالش‌ها، واقعیت‌های جامعه باید از طریق رسانه بعنوان جهاد تبیین به مردم منتقل شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره مقایسه‌ای به وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب اسلامی، بیان کرد: بازنمایی و مقایسه دستاوردهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی باید مورد توجه اهالی رسانه قرار گیرد.

وی با اشاره به تکلیف مهم رسانه‌‌ها تحت عنوان مطالبه‌گری و پیگیری حل مشکلات، افزود: قبل از تبدیل شدن مسئله به بحران باید از سوی خبرنگاران و اصحاب مطالبه گری و احصاء شود و قبل از رسیدن کارد به استخوان مردم، آن مسئله و مشکل باید برطرف شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه وظیفه اصلی رسانه ها جهاد تبیین با محتوای امید و نشاط است، گفت: خبرنگاران بعنوان افسران جهاد تبیین و جنگ نرم نقش محوری در گام دوم انقلاب اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی دارند.

انتهای پیام/