گردو خاک حسن یزدانی در کرواسی/ ۳ کشتی گیر ایرانی فینالیست شدند

۳ آزادکار ایران در روز نخست رقابت‌های کرواسی با شکست رقیبان‌شان راهی دیدار نهایی شدند.

به گزارش پارس پرس، در پایان کشتی‌های مقدماتی این مسابقات، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم با گذر از سد تمامی رقبا به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ شوتا فارتنادزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل گامزاتگادجی خالیدوف از مجارستان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت تا امشب برای کسب مدال طلا به روی تشک برود. وی در دیدار فینال به مصاف نارانخو نارمانداخ دارنده مدال برنز جهان از مغولستان می رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی دارنده ۲ مدال برنز جهان در دور نخست مقابل کوجیرو شیگا از ژاپن ۱۰ بر یک به برتری رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. وی در این مرحله نیز به مصاف تیموراز سالکازانوف دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از اسلواکی رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۵ بر صفر به برتری رسید و در سومین مبارزه نیز با نتیجه ۷ بر ۳ از سد جوزف لاوالی از آمریکا گذشت و به نیمه نهایی رسید. امامی در این مرحله به مصاف فاضل ارلیماز از ترکیه رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و فینالیست شد. امامی برای رسیدن به مدال طلا به مصاف جیسون نولف از آمریکا می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک در دور نخست به مصاف سباستین جزیرزانسکی از لهستان رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۷ ثانیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در دور دوم به مصاف ابوبکر آباکاروف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر از سد مارک هال از آمریکا گذشت و راهی فینال شد. وی برای رسیدن به مدال طلا به مصاف هایاتو ایشیگورو از ژاپن می‌رود.

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت ۲۰:۳۰ امشب برگزار می‌شود.

فردا نیز در رقابت های پنج وزن دوم، علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

انتهای پیام/