با سفر گروسی فصل جدیدی در همکاری‌ با آژانس باز شد/ روند اجلاس شورای حکام خارج از سیاست‌زدگی باشد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: با سفر اخیر گروسی به ایران فصل جدیدی در همکاری‌های دو جانبه ایران و آژانس باز شد.

به گزارش پارس پرس، نشست هفتگی ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ در محل وزارت خارجه برگزار شد.
کنعانی ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان، در این نشست در پاسخ به سوالی گفت: انتظار داریم که آژانس به مسئولیت‌ها و تعهدات خود در حمایت و حفاظت از حقوق اعضا اقدام کند.

وی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران در بحث حمایت از حقوق شناخته و قانونی ملت ایران از همه امکانات و ظرفیت‌های سیاسی، قانونی و حقوقی و همه ظرفیت‌هایی که در چارچوب قوانین بین‌المللی از جمله قوانینی که در چارچوب آژانس وجود دارد، استفاده می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه کشور با بیان اینکه با سفر اخیر گروسی به ایران فصل جدیدی در همکاری‌های دو جانبه ایران و آژانس باز شد، تصریح کرد: با توجه به سفر آقای گروسی به تهران و مذاکرات سطح بالایی که در این سفر انجام شد و تفاهمات صورت گرفته بین آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران انتظار می‌رود که روند اجلاس شورای حکام در چارچوب فنی خود پیش برود و خارج از سیاست‌زدگی باشد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به رای دادگاه قانون اساسی بلژیک در ارتباط با اجرای موافقتنامه انتقال محکومان بین تهران و بروکسل گفت: با این حکم قانون اساسی بلژیک ، راه برای اجرای موافقتنامه مذکور بین دو کشور باز شده و ایران از این تحول استقبال می‌کند .

وی با بیان اینکه این موافقتنامه عمومی است و به یک فرد خاصی اختصاص ندارد، تصریح کرد : ولی این موضوع می‌تواند در مورد پرونده آقای اسدی اثرگذار و کمک کننده باشد.

کنعانی تاکید کرد: با توجه به تحولات رخ داده امیدوارم شاهد گشایش در پرونده این دیپلمات کشورمان باشیم.

در حال تکمیل خبر…