دیدار دبیرکل سازمان شانگهای با امیرعبداللهیان

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای در دیدار با امیرعبداللهیان گفت: حضور ایران در سازمان شانگهای به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه و جهان می‌تواند گام مهمی در تحقق اهداف سازمان و توسعه روابط ایران با کشورهای عضو باشد.

به گزارش پارس پرس به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر روز گذشته دوشنبه ۱۵ اسفند ماه در دیدار «ژانگ مینگ» دبیرکل سازمان همکاری شانگهای و هیأت همراه، عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای حضور و نقش آفرینی فعالانه در سازمان شانگهای را مورد اشاره قرار داد و از تلاش‌ها و اقدامات دبیرکل و دبیرخانه سازمان برای تسهیل فرآیند عضویت جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

امیرعبداللهیان در ادامه اظهار داشت: باور داریم که سازمان در ترتیبات امنیتی و اقتصادی بین‌المللی جدید می‌تواند نقش مهمی ایفا کند و توسعه همکاری‌های اقتصادی به امنیت پایدار کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های فنی، صنعتی، فناوری، گردشگری، فرهنگی و …و در اختیار دارد که می‌تواند در راستای تحقق اهداف سازمان آن‌ها را ارائه کند.

ژانگ مینگ دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نیز در این دیدار گفت: نگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران به سازمان شانگهای در مواجهه با روند عضویت کاملاً مشخص بود و تردیدی وجود ندارد که حضور ایران به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه و جهان می‌تواند گام مهمی در تحقق اهداف سازمان و توسعه روابط ایران با کشورهای عضو باشد.

وی افزود: امیدواریم با آخرین گام عضویت نهایی ایران در اجلاس آینده شورای سران کشورهای عضو سازمان در اجلاس هند بتوانیم بیش از پیش شاهد نقش آفرینی ایران در سازمان و توسعه فعالیت‌ها و روابط فیمابین خصوصاً در موضوعات اقتصادی، فنی، صنعتی، مواصلاتی و انرژی باشیم.

وی افزود: مطمئن هستیم که تجربه ایران در مواجهه با چالش‌های بین‌المللی می‌تواند برای اعضای سازمان بسیار مفید باشد.

انتهای پیام/