سومین دوره مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

سومین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی شریف با عنوان Sharif CodeJam 3 توسط گروه فناوری اطلاعات شریف "Sharif ICT Group" و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف، مورخ 11 و 12 اسفند ماه 1401 به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شد.

به گزارش پارس پرس، سومین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشگاه صنعتی شریف با عنوان Sharif CodeJam 3 توسط گروه فناوری اطلاعات شریف “Sharif ICT Group” و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور ۸۰۰ برنامه نویس نخبه از کل کشور، طی دو مرحله مورخ ۱۱ و ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شد.

ثبت نام در این مسابقات رایگان بود و شرکت کنندگان برای استفاده از تکنولوژی‌ها و زبان ‌های برنامه نویسی هیچ محدودیتی نداشتند و در اصل مخاطب این رویداد تمامی کسانی بودند که توانایی برنامه نویسی داشتند.

جناب آقای دکتر محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان سخنران کلیدی در افتتاحیه مسابقات سخنرانی کردند.

همچنین کارگاه آموزشی ++C توسط مهندس هادی شیبانی ارتباط در ابتدای مسابقات اجرا شد.

سوالات مسابقه بدین صورت طراحی شدند که کمیته علمی مسابقات مدتی از برگزاری رویداد با حضور سرمایه گذاران، شرکت های بزرگ، چهره های موفق استارتاپی و افراد سرشناس در حوزه ICT تشکیل شد و به تدوین سوالات اصلی مسابقات پرداختند. همین گروه وظیفه داوری و امتیازدهی به شرکت کنندگان را بر عهده داشت.

این مسابقات از طریق سامانه sharifict.ir برگزار شد و در مرحله اول شرکت کنندگان هشت سوال چالشی را دریافت کرده و ۲۴ ساعت زمان برای پاسخ به این سوالات داشتند.

سامانه مسابقات در مدت برگزاری حدود ۲۰۰۰ بار بازدید شد و در این مرحله ۱۱ هزار تست کیس اجرا، ۸۴۸۰ بار کد ارسال شد و بیش ۴۰۰ پاسخ درست توسط سامانه ثبت شد.

از ۸۰۰ نفر شرکت کننده ۸۲ درصد شرکت کنندکان بین ۲۵ تا ۳۵ سال بودند و کلیه سوالات حداقل یکبار حل شده است.

از بین ۸۰۰ نفر که در مرحله اول شرکت کردند محمدمهدی حجازی، امیر پارسا موبد، امیر پروانه، بهزاد سلیمانی، پویان علی‌پناهی، زهرا ممتازیان، سید محمد علی علوی، علی صفری، علی گلزار طزرجانی، علیرضا مرد علیشاهی، متین اعظمی، محمد جلالی، مهدی وکیلی نی ریزی، نیکان زمانی با دریافت بیشترین امتیاز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

مرحله نهایی به صورت آنلاین از طریق پرسش و پاسخ با داوران مسابقه برگزار شد و در نهایت با کسب امتیاز در این مرحله افراد برتر مسابقه مشخص شدند.

اعضای اصلی کمیته داوران مسابقه جناب آقای احسان احسانی مقدم از گروه فناوری اطلاعات شریف، جناب آقای هادی شیبانی و جناب آقای علیرضا عطازاده، جناب آقای تقی زاده و جناب آقای حاتانیان و جناب آقای صالحی نژاد بودند.

در مدت مسابقه مشاوران در کنار شرکنندگان بودند و سوالات آنها را پاسخ می دادند. اعضای کمیته مشاوران شامل آقایان امیرحسین قاسمی، ابوالفضل دیانت و عماد کبریائی بودند.

لازم به ذکر است کلیه مراسم افتتاحیه، مرحله دوم و اختتامیه به صورت زنده و مستقیم از طریق آپارات پخش شد. در نهایت افراد زیر به عنوان نفرات برتر مسابقات معرفی شدند.

مقام اول به صورت مشترک

۱- پویان علی ‌پناهی کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف

۱- علی صفری کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف

۱- امیر پارسا موبد، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران

۱- علی گلزار طزرجانی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اردکان

۱- مهدی وکیلی نی ریزی کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شیراز

مقام های بعدی به شرح زیر می باشد:

۶- محمد مهدی حجازی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علمی و کاربردی

۶- نیکان زمانی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تبریز

۸- بهزاد سلیمانی، دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه کاشان

۹- متین اعظمی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان

۹- محمد جلالی، کارشناسی مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اردکان

۱۱- امیر پروانه، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران

۱۲- سید محمد علی علوی ، کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه امیر کبیر

۱۲- علیرضا مرد علیشاهی، دیپلم ریاضی

روند برگزاری رویداد و توضیحات تکمیلی در وبسایت رسمی رویداد به آدرس codejam.sharif.ir موجود می باشد.