رئیسی: ایران خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری‌های اسلامی است

رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای خود، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، به ویژه معتکفین در مسجدالاقصی و اهانت به این مکان شریف، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری‌ های اسلامی به‌منظور بررسی راهکارهای مقابله با ددمنشی رژیم صهیونیستی است.

سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲، در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و تسری تجاوزگری‌های این رژیم به سوریه و لبنان را محکوم و همگرایی بیشتر کشورهای اسلامی برای مقابله با اقدامات این رژیم را خواستار شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به جنایات این رژیم علیه مردم فلسطین و به ویژه معتکفین در مسجدالاقصی و همچنین اهانت به این مکان شریف و مقدس، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری‌های اسلامی به منظور بررسی راهکارهای مقابله با ددمنشی رژیم صهیونیستی است.

رئیسی با تاکید بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه، مهمترین راه مقابله با تروریسم و تجزیه طلبی را حمایت از حاکمیت ملی کشورهای منطقه دانست.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک متقابل ماه مبارک رمضان و تشکر از کمک‌ های جمهوری اسلامی ایران در زلزله اخیر ترکیه، تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و مردم مظلوم فلسطین را محکوم کرد.

رجب طیب اردوغان همچنین همگرایی و وحدت نظر کشورهای اسلامی برای مقابله با این تجاوزگری‌ها در قالب سازمان همکاری‌های اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/